Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Prawie 2 miliony złotych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

21 lipca, 2023

Do Gminy Pleśna trafi blisko 2 miliony unijnego dofinansowania na realizację projektu związanego z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie i Urzędu Gminy Pleśna. Wniosek uzyskał wysoką drugą lokatę na liście rankingowej na poziomie województwa małopolskiego.

Prace obejmują m.in. modernizację instalacji elektrycznej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, docieplenie ścian, wymianę drzwi zewnętrznych i okien, montaż paneli fotowoltaicznych. W szkole w Rychwałdzie zostanie dodatkowo wymieniony kocioł.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).