Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Poznaj Gminę Pleśna – przewodnik indywidualnego turysty – spacer wokół Lubinki!

09 czerwca, 2020

Trzecia trasa w ramach naszego przewodnika jest już dostępna. Zachęcamy do spacerów wokół wzgórza Lubinka. Specjalnie dla Państwa zaplanowaliśmy trasę o walorach przyrodniczych, historycznych, a przed wszystkim idealną pod rekreację! W sekcji Sport i Turystyka na naszej stronie odnajdą Państwo szczegółowy opis przebiegu trasy oraz mnóstwo zdjęć. Życzymy miłej wycieczki.

O akcji
Centrum Kultury w Pleśnej organizuje akcję o nazwie „Poznaj Gminę Pleśna”, tym samych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców gminy, jak i gości odwiedzających ten urokliwy zakątek Pogórza. W ramach wspomnianej akcji jednostka redagować będzie mini przewodnik on-line. Z częstotliwością co dwa tygodnie na stronie internetowej gminy oraz FB Centrum Kultury pojawiać się będą propozycje zapętlonych tras uwzględniających atrakcje okolicy. Każda z wycieczek udokumentowana zostanie dokładną mapką w wersji cyfrowej oraz bogatym zbiorem fotografii z terenu. Przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich, gdyż dostosowana jest zarówno do potrzeb wykwalifikowanego turysty, jak i kogoś, kto popołudniem zechce wybrać się na relaksujący spacer.

Trasa 1
POZNAJ OKOLICE WSI LICHWIN - dostępna

Trasa 2
POZNAJ OKOLICE SŁONEJ GÓRY - dostępna

Trasa 3
POZNAJ OKOLICE WZGÓRZA LUBINKA - dostępna

 

UWAGA!
Odznaka turystyczna "Znam Gminę Pleśna"

Uczestnicząc w proponowanych w ramach akcji wycieczkach, odwiedzą Państwo wiele miejsc i obiektów, które zaliczane są do przygotowywanej przez Centrum Kultury w Pleśnej odznaki turystycznej "Znam Gminę Pleśna". Dzisiaj już zachęcamy do kompletowania dokumentacji - wystarczy sfotografować swój wizerunek na tle każdego z proponowanych w tym przewodniku miejsc. Regulamin odznaki udostępniony jest na stronie internetowej gminy Pleśna i Facebooku Centrum Kultury.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).