Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie

03 kwietnia, 2020

WFOŚiGW w Krakowie ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

O dofinansowanie w postaci dotacji, na zakup:

 1. wapna nawozowego odpowiadającego typom wapna nawozowego, określonego w załączniku nr 6 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 8 września 2010 r. w sprawie sposobu pakowania nawozów mineralnych, umieszczania informacji o składnikach nawozowych na tych opakowaniach, sposobu badania nawozów mineralnych oraz typów wapna nawozowego (Dz. U. Nr 183, poz. 122);
 2. środka wapnującego, o którym mowa w przepisach rozporządzenia (WE) nr 2003/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 października 2003 r. w sprawie nawozów

mogą ubiegać się posiadacze użytków rolnych z terenu województwa małopolskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nie przekraczającej 75 ha.

Kosztami kwalifikowanymi są wyłącznie koszty zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego z wyłączeniem kosztów transportu i rozsiewania.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami, tj.:

 1. opinią OSChR w Krakowie w o zalecanej dawce CaO lub CaO+MgO,
 2. fakturą (oryginał) za wapno nawozowe lub środki wapnujące,
 3. wypełnionymi formularzami dotyczącymi pomocy de minimis w rolnictwie (znajduje się we wniosku),
 4. formularzem informacji przedstawianych przez wnioskodawcę (znajduje się we wniosku),
 5. oświadczeniem o uzyskanym dofinansowaniu,
 6. oświadczeniem o dochodach

należy składać do Sekretariatu Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Krakowie, adres: ul. Kołowa 3, 30-134 Kraków.

Dofinansowaniem zostaną objęte wnioski przyjęte przez Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą w systemie ciągłym w terminie od dnia 01.01.2020 do dnia 31.12.2021 lub do wyczerpania alokacji środków.

Uwaga! Wersja elektroniczna wypełnionego wniosku musi być wysłana na adres: wavdbpnaqwxjow+rrsanie@p2nqvwfos.g44cxkrakow.pljwqxj W tytule maila należy wpisać imię i nazwisko osoby składającej wniosek.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

 • OSChR w Krakowie: 12 637 04 61,
 • WFOŚiGW w Krakowie:
  • Artur Tomasiewicz 785 855 922,
  • Alicja Przygoda-Ciągło (w sprawach związanych z pomocą publiczną) 785 855 926.

Szczegóły na stronie internetowej: https://www.wfos.krakow.pl/wapnowanie/
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).