Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Oddadzą hołd żołnierzom wyklętym

26 lutego, 2021

W poniedziałek, dnia 1 marca w Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gmina Pleśna od kilku lat upamiętnia bohaterów powojennego podziemia, organizując gminne obchody, w których uczestniczą przedstawiciele samorządu, środowisk kombatanckich oraz liczna młodzież.

W tym roku jednak, w związku z utrzymująca się pandemią Covid-19, pamięć o „Niezłomnych” wyrażona zostanie poprzez skromną uroczystość ograniczoną do złożenia wiązanek kwiatów pod tablicami poświęconymi śp. Władysławowi Kowalowi ps. „Rola” i Władysławowi Zatorskiemu ps. Lawina”, wmurowanymi w filary kościoła parafialnego w Pleśnej. Wiązanki składać będą przedstawiciele samorządu gminy oraz Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Pleśnej.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).