Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Od 1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

31 marca, 2021

Od 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce realizowany będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można wziąć poprzez:

• samospis internetowy, odpowiadając samodzielnie na pytania poprzez aplikację dostępną od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl;
  • infolinię, dzwoniąc pod numer telefonu 22 279 99 99 i odpowiadając na pytania rachmistrza;
  • rozmowę telefoniczną z rachmistrzem, który sam do nas zadzwoni;
  • osobiste spotkanie z rachmistrzem w miejscu zamieszkania, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

NSP 2021 – czego będą dotyczyć pytania:

• charakterystyki demograficznej;
  • aktywności ekonomicznej;
  • poziomu wykształcenia;
  • niepełnosprawności;
  • migracji wewnątrz kraju i poza granice;
  • przynależności etniczno-kulturowej;
  • gospodarstwa domowego i rodziny;
  • zasobów mieszkaniowych.

Dokładny zakres informacji zbieranych w spisie dostępny jest na stronie https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbieracw-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/.

Obowiązek ustawowy
Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Każdy zobowiązany jest do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. poz. 1775, z późn. zm.).

Tajemnica statystyczna
Wszystkie pozyskane w czasie spisu dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r. poz. 443, z późn. zm.).

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.