Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

O wsparciu dla przedsiębiorców na utrzymanie miejsc pracy

16 kwietnia, 2020

Zarząd Województwa Małopolskiego przeprowadził gruntowną analizę potencjalnych modeli wsparcia ze środków Funduszy Europejskich dla małopolskich przedsiębiorców w związku z negatywnymi skutkami epidemii wirusa SARS-Cov-2.

Modele wsparcia małopolskich przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Zarząd Województwa planuje uruchomienie wsparcia dla przedsiębiorców na utrzymanie generowanych w firmach etatów. Wstępne ustalenia mówią o środkach unijnych w wysokości 9 tys. zł na każdy zadeklarowany do utrzymania pełny etat – tzw. Bon Rekompensacyjny. Wsparcie będzie przeznaczone dla wszystkich tych podmiotów, w których na moment aplikowania było zatrudnionych od 1 do 49 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Przyjęto również wstępne założenie, iż o aplikowanie powinny starać się jedynie te podmioty, których obroty spadły o co najmniej 50% w związku z sytuacją epidemiologiczną.

"Te wstępne założenia będą dopracowywane w najbliższym czasie. Pełną informację o możliwościach uzyskania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego podamy gdy tylko zostaną uzgodnione szczegóły tego rozwiązania. Zależy nam, by wszelkie wymogi aplikacyjne były możliwie uproszczone, z wykorzystaniem oświadczeń wnioskodawców. Na etapie rozliczenia wsparcia wykorzystywane będą, w miarę możliwości, dane z ogólnodostępnych rejestrów" – wyjaśnia wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Wstępny harmonogram prac zakłada, że przygotowanie szczegółowych założeń oraz możliwości elektronicznego aplikowania będzie możliwe w najbliższych tygodniach.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).