Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Nowa altana już gotowa

15 października, 2020

Mieszkańcy terenu LGD Dunajec-Biała mogą już korzystać z nowej altany w miejscowości Szczepanowice. Altana została wybudowana w pobliżu już istniejącej infrastruktury turystycznej, tj. trawiastego boiska do piłki nożnej, placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Niedaleko przebiega także szlak pieszy PTTK. W altanie są stoły, ławki i grill. Obiekt jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Nowa infrastruktura umożliwi przeprowadzanie większej liczby wydarzeń (np. festynów, pikników) skierowanych do mieszkańców oraz turystów, co wpłynie na urozmaicenie oferty spędzania wolnego czasu.

Budowa altany została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).