Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Masz pytania o program Czyste Powietrze? Weź udział w webinarium!

07 maja, 2020

Od 15 maja rządowy program Czyste Powietrze, w ramach którego można uzyskać dotację do wymiany pieca i innych działań sprzyjających oszczędności energii takich jak termomodernizacja czy wymiana stolarki, zaczyna działać na nowych, prostszych zasadach.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zaprasza w poniedziałek 11 maja na webinarium, podczas którego można dowiedzieć się między innymi komu przysługuje dofinansowanie z projektu, jakie dokumenty są niezbędne i jak złożyć wniosek.

Serdecznie zachęcam do udziału w tej wirtualnej konferencji nie tylko pracowników urzędów zajmujących się ochroną powietrza czy instalatorów, ale także osoby, które myślą o inwestycjach poprawiających jakość powietrza. Dzięki uproszczeniu zasad programu Czyste Powietrze dotacje są naprawdę na wyciągniecie ręki - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Telekonferencja z ekspertami NFOŚ rozpocznie się 11 maja o godz. 12.00. Wcześniej należy się zarejestrować pod adresem: nfosigw.gov.pl/formularze/

Warto się pospieszyć, ilość miejsc jest ograniczona!

Poniedziałkowe webinarium inauguruje cykl „Akademia Czystego Powietrza”, przeznaczony między innymi dla pracowników urzędów zajmujących się ochroną powietrza i efektywnością energetyczną, doradców energetycznych, firm remontowo-budowlanych, instalatorów kotłów i fotowoltaiki. Podczas kolejnych spotkań w Internecie zaplanowano m.in. szkolenia z nowoczesnych technik grzewczych i termomodernizacji budynków oraz obowiązujących przepisów prawnych, poruszony zostanie także temat odnawialnych źródeł energii.

Kolejne webinarium, zaplanowane na 18 maja o godz. 12.00, poświęcone zostanie wymaganiom kart produktów oraz etykiet energetycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, a także uchwałom antysmogowym w Polsce w kontekście programu „Czyste Powietrze”.

Wirtualne szkolenia to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego.

Więcej informacji: nfosigw.gov.pl
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).