Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Korowód i Noc Wszystkich Świętych w Pleśnej

02 listopada, 2016

Ostatniego dnia października w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej odbyła się Wigilia Wszystkich Świętych. Noc Świętych poprzedził korowód dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pleśnej. Przebrani za polskich patronów śpiewali radosne pieśni podążając do kościoła. Wigilia Świętych rozpoczęła się od nabożeństwa różańcowego, po którym wszyscy zebrani modlili się, uczestnicząc we mszy świętej celebrowanej przez biskupa ks. Leszka Leszkiewicza. Następnie Apostolstwo Młodych Parafii Pleśna przygotowało wymowną dramę poruszającą temat człowieka, jako indywidualnego Dzieła Bożego. Na koniec wierni uczestniczyli we wspólnym czuwaniu.

Noc Świętych zorganizowano w parafii Pleśna po raz drugi. Młodzież, duszpasterze i chór parafialny oraz Szkoła Podstawowa w Pleśnej zapewniają, że zarówno pochód, jak wigilia na stale zagoszczą w kalendarzu gminnych i parafialnych wydarzeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. A Chochołowicz, J. Knapik)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).