Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w gminie Pleśna

10 lutego, 2017

W związku z wejściem w życie przepisów wprowadzających reformę systemu oświaty poddaje się pod konsultację Uchwałę Nr XXIII/186/17 Rady Gminy Pleśna z dnia 30 stycznia 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, która umieszczona została na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Pleśna, na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu oraz w załączniku do niniejszej informacji.

Wszystkie dotychczasowe, działające 6–letnie szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Pleśna od 1 września 2017 roku stają się 8–letnimi szkołami podstawowymi. W przypadku gimnazjów działających na terenie Gminy Pleśna nastąpi włączenie klas gimnazjalnych w strukturę ośmioletnich szkół podstawowych.

Przyjęty przez Radę Gminy Pleśna projekt sieci szkół w gminie zapewnia możliwość realizacji obowiązku szkolnego przez dzieci i młodzież zamieszkałe na terenie Gminy Pleśna. Ponadto spełniony został warunek, aby wszystkie ośmioletnie szkoły podstawowe były szkołami o pełnej strukturze i funkcjonowały w jednym budynku lub jego bliskiej lokalizacji. Wszystkie budynki, w których dotychczas funkcjonowały szkoły działające na terenie Gminy Pleśna nadal pozostaną w ich dyspozycji. Nie przewiduje się zmian w tym zakresie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach oraz zgłaszania uwag do projektu sieci szkół podstawowych i gimnazjów w Gminie Pleśna.

Konsultacje przeprowadzane są w okresie od 10 lutego 2017 roku do 20 marca 2017 roku.

Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu formularza do konsultacji. Wypełniony formularz należy przesłać drogą elektroniczną na adres: sasipbnc@ixmnteria7wl3p.plcr lub korespondencyjnie w formie papierowej na adres: Samorządowa Administracja Szkół i Przedszkoli Gminy Pleśna, 33–171 Pleśna 228A z dopiskiem SIEĆ SZKÓŁ w terminie od 10 lutego do 20 marca 2017 roku.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).