Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Gminne obchody 77. rocznicy rozformowania batalionu „Barbara”

09 października, 2021

W niedzielę, 24 października 2021r. odbędzie się gminna uroczystość 77. rocznicy rozformowania batalionu "Barbara" 16pp. Armii Krajowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w miejscu demobilizacji:
1. Hymn Państwowy,
2. Modlitwa,
3. Apel Pamięci,
4. Złożenie wiązanek kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym rozformowanie,
5. Przemówienia okolicznościowe.

O godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Lichwinie odprawiona zostanie msza święta w intencji żołnierzy AK.

Zapraszają:
Wójt Gminy Pleśna,
Centrum Kultury w Pleśnej.

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.