Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Gmina Pleśna pozyskała dofinansowanie na gminne połączenia autobusowe w 2023 roku

28 listopada, 2022

Uprzejmie informujemy, że w 2023 roku nadal będą funkcjonowały połączenia autobusowe na liniach:

  • Świebodzin - Pleśna-Łowczówek,
  • Rzuchowa - Dąbrówka Szczepanowska,
  • Rzuchowa - Dąbrówka Szczepanowska- Janowice,
  • Janowice Dolna Wieś – Janowice.

Uruchomiona zostanie także nowa linia, która będzie kursowała na trasie Rzuchowa – Lubinka-Janowice.

Gmina Pleśna otrzymała dofinansowanie w wysokości 375 747 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na utrzymanie wyżej wymienionych linii. Wkład własny Gminy wynosi 121 514 zł.

Gminne linie komunikacyjne zostaną uruchomione w styczniu 2023 roku. Obecnie trwają procedury związane z wyborem przewoźników, dlatego o terminach realizacji przewozów będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Uruchomienie kursów na linii Janowice Dolna Wieś - Janowice jest uzależnione od rozstrzygnięcia i wyboru przewoźnika w Gminie Zakliczyn do realizacji przewozów na trasie Paleśnica-Wróblowice.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).