Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Festiwal muzyczny na Winnicy Janowice

30 lipca, 2021

Przed nami czwarta edycja Vitis Music Sfera Festival, która odbędzie się od 6 do 15 sierpnia na malowniczo położonej Winnicy Janowice w gminie Pleśna.

Jak piszą organizatorzy - Fundacja Na Rzecz Wspierania Muzyki i Rozwoju Winiarstwa im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Karolina Chlipała-Dobosz:

(..) to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, jedyny w Polsce festiwal, który odbywa się na szczycie winnicy. Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie i łączenie różnych gatunków muzyki - od klasycznej poprzez jazzową do rozrywkowej. Janowicki festiwal, który ma szansę stać się znanym i rozpoznawalnym w Polsce świętem muzyki, promuje nie tylko artystów z kraju i ze świata, ale również bogactwo geograficzne i kulturowe Małopolski.

W programie Festiwalu:
6 sierpnia: koncert 1 - "Tu Janowice, rocznik 2021" MATEUSZ GAWĘDA TRIO
7 sierpnia: koncert 2 - "Cuvee dzięków" MAŁGORZATA KOZŁOWSKA i PRZEMYSŁAW ZALEWSKI
8 sierpnia: koncert 3 - "Klasycznie w winnicy" AMELIOR QUARTET
12 sierpnia: koncert 4 - "Aromatyczne współbrzmienia" MORPHEUS SAXOPHONE QUARTET
13 sierpnia: koncert 5 - "Ogniste taniny" DANCE OF FIRE QUARTET
14 sierpnia: koncert 6 - "Niewinne improwizacje" YUMI ITO i SZYMON MIKA
15 sierpnia: koncert 7 - "Mistrzowskie winogranie" MAREK ROMANOWSKI i FESTIWALOWA ORKIESTRA KAMERALNA

Dzieci do lat 6. mają wstęp wolny, dla dzieci w wieku 6 - 14 lat można zakupić na miejscu bilet w połowie ceny.

Szczegóły na http://www.festival.vitismusicsfera.pl/
oraz https://www.facebook.com/winnicajanowice

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.