Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

“Dziewczyna z granatem”, “Dziś idę walczyć, mamo”

05 listopada, 2016

Te oraz inne pieśni patriotyczne wybrzmiały podczas XII edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Legiony to żołnierska nuta", który został przeprowadzony w dniu 3 listopada 2016r. w Centrum Kultury w Pleśnej. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Pleśna Józef Knapik.

XII przegląd to 14 wystąpień i 28 pieśni wyśpiewanych w dwóch kategoriach. Wśród startujących osiem szkół podstawowych, pięć gimnazjalnych i jedna szkoła ponadgimnazjalna. Gminę Pleśna reprezentowały placówki z Rzuchowej, Pleśnej i Lichwina.

Trzyosobowy skład komisji konkursowej - Dorota Masłowiec - przewodnicząca, Anna Górka i Marzena Kornaus - postanowił przyznać następujące wyróżnienia:

Kategoria szkoły podstawowe:
Wystąpienia wokalne
1. miejsce Szkoła Podstawowa w Joninach,
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Łękawce,
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Pawęzowie,
3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie,
4. miejsce Szkoła Podstawowa w Pleśnej,
5. miejsce Szkoła Podstawowa w Lichwinie.

Wystąpienia wokalno - instrumentalne
1. miejsce Szkoła Podstawowa w Zalasowej,
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Łowczówie.

Kategoria gimnazja:
Wystąpienia wokalne
1. miejsce Gimnazjum w Zalasowej,
2. miejsce Gimnazjum w Pogórskiej Woli,
3. miejsce Gimnazjum w Rzuchowej.

Wystąpienia wokalno - instrumentalne
1. miejsce Gimnazjum Dwujęzyczne w Tarnowie,
1. miejsce Gimnazjum w Radłowie.

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
Wystąpienia wokalno - instrumentalne
1. miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku.

Gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali wójt Józef Knapik, dyrektor ZSP w Rzuchowej Małgorzata Czernecka i koordynator Przeglądu Marzena Misaczek. Nagrodę specjalną dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej odebrała p. Izabela Ilcewicz - opiekunka trzech zespołów biorących udział w przeglądzie. Natomiast nagrody specjalne wójta otrzymały Gabriela Golec z Jonin oraz żeński duet zespołu z Zalasowej (gimnazjum).

Przegląd organizowany jest przez Oddział PTTK Ziemi Tarnowskiej przy współpracy z SKKT – PTTK przy ZSP w Rzuchowej i Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. Impreza uzyskała wsparcie finansowe Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. S. Smoleń)

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).