Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Dwa lokale socjalne doposażone

14 sierpnia, 2023

W lipcu zakończono zadanie polegające na zakupie wyposażenia do dwóch lokali socjalnych położonych na terenie Gminy Pleśna.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału i możliwości podmiotów udzielających pomocy osobom uciekającym z terenu Ukrainy w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, które przybyły legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022 r. w zakresie dostępności do niezbędnej infrastruktury społecznej.

W ramach zadania zakupiono wyposażenie do mieszkania komunalnego i do mieszkania socjalnego: meble do kuchni, sprzęt AGD, rolety okienne, drzwi wejściowe, wyposażenie łazienki, wyposażenie pokoi.

Zadanie pn. „Zwiększenie dostępności infrastruktury społecznej na terenie Gminy Pleśna” zostało wykonane w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Wsparcie grantowe EFRR dla NGO i JST – infrastruktura społeczna”.

Całkowity koszt zadania wyniósł 50 455 zł, z czego otrzymane dofinansowanie wynosi 50 000 zł.

Kuchnia. Przy ścianie szafki, zlew, piekarnik.
Pokój. Przy ścianie kanapa. Naprzeciw niej fotel.

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).