Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Druga edycja Kiermaszu Wielkanocnego w Pleśnej

04 kwietnia, 2023

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia na placu targowym „Mój Rynek” w Pleśnej po raz drugi zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. Mieszkańcy i goście, w tym osoby zaangażowane w udział w odbywającym się równocześnie XVII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, miały możliwość wybierać w rozmaitych smakach regionu i wyrobach rękodzielniczych.

„Mój Rynek” wypełniły kulinarne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Lichwina, Szczepanowic, Pleśnej, Rychwałdu, Woźnicznej i Rzuchowej, stoisko z pieczywem od „Bochny Bachny”, z serami „Serowni Podłazy” czy produktami pszczelimi Pasieki Wędrownej „Wantuch”. Co roku w Pleśnej wystawia się także stoisko „Wędlin z Lubinki”.

Nie zabrakło także stoisk z rękodziełem i kwiatami. Wśród tych, wystawiła się młodzież z Placówki Opiekuńczo – Wychowawcza „RPOMYK” w Rzuchowej oraz panowie Piotr Krawczyk i Kazimierz Kilian.

Ponadto nasi wschodni sąsiedzi z Ukrainy prowadzili sprzedaż wyrobów rękodzielniczych. Zebrane środki w dużej mierze przeznaczone mają być na zakup leków i żywności dla żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Podczas kiermaszu przeprowadzony został Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych. W dwunastej edycji komisja oceniła jedenaście prac. Więcej o konkursie piszemy TUTAJ.

Ostatnim punktem programu wydarzenia było wspólne odśpiewanie „Barki”, będące wyrazem upamiętnienia św. Jana Pawła II w osiemnastą rocznice śmierci. Wyjątkową dla papieża pieśń wykonała schola dziecięca „Mała Armia Pana” działająca przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej.

Głównym organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury w Pleśnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kiermaszu
(fot. S. Smoleń)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).