Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Cykl wystaw on-line „Poznajmy ludzi z pasją”

07 maja, 2020

Wraz z początkiem bieżącego roku, w Centrum Kultury w Pleśnej nosiliśmy się z zamiarem organizacji kilku wystaw pod hasłem „Poznajmy ludzi z pasją”. W ten sposób chcieliśmy przybliżyć szerszej publiczności twórczość i inwencję lokalnych, mało znanych pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Poprzez spotkania z autorami i prezentację ich prac, stworzylibyśmy okazję do żywego kontaktu ze sztuką oraz wymianę poglądów i spostrzeżeń.

Niestety, w związku z ograniczeniami, przyjęte plany nie mogą zostać zrealizowane w najbliższym czasie. Ponadto nie wiemy, kiedy uzyskamy zgodę na organizację jakichkolwiek przedsięwzięć z udziałem publiczności. Dlatego zdecydowaliśmy się raz w miesiącu prezentować Państwu jednego autora oraz jego twórczość w postaci galerii zdjęć.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu pierwszą postać. Pana Mariusza Łaguza z Pleśnej najczęściej można spotkać w plenerze lub na wydarzeniach kulturalnych na terenie gminy Pleśna z aparatem w ręku. O sobie pisze w ten sposób: od urodzenia jestem mieszkańcem Pleśnej. Jedną z moich wielu pasji jest fotografia, dlatego też aparat stał się nieodłącznym wyposażeniem czy to plecaka czy samochodu. Dzięki temu mogę połączyć moja pracę z pasjami, do których oprócz fotografowania należy jeszcze odkrywanie podziemnego świata starych kopalni kruszcowych oraz zbieranie minerałów. Oczywiście zawsze w takich wyprawach towarzyszy mi aparat fotograficzny.


Zobacz galerie Autora:

Księżyc
Księżyc
Gmina Pleśna
Gmina Pleśna
Ptaki
Ptaki
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).