Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Altana w Dąbrowce Szczepanowskiej już oddana

10 marca, 2023

Zakończyły się prace budowlane nad zadaniem pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska”. Inwestycja prowadzona była na podstawie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Pleśna „Ty Też” w ramach naboru przeprowadzonego przez LGD Dunajec - Biała.

Głównym celem zadania była budowa altany turystycznej z grillem w sąsiedztwie budynku byłej szkoły podstawowej w Dąbrówce Szczepanowskiej. Inwestycja została oddana i tym samym mieszkańcy mogą już korzystać z nowych atrakcji w jednej z najbardziej malowniczych miejscowości w Gminie Pleśna. W szczegółach w ramach zadania zrealizowano:
- budowę altany o powierzchni użytkowej 35m2,
- instalację ławek, w tym narożnych w samej altanie,
- instalację stolików w altanie,
- instalację stojaków na rowery,
- instalację koszy na śmieci,
- instalację grilla w altanie,
- wygospodarowanie placu z przeznaczeniem na sanitariat w postaci toalety typu TOI-TOI,
- budowę ciągu pieszego z płyt betonowych w kierunku altany. Teren, na którym powstała altana został doświetlony solarnymi lampami LED.

Projekt „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020). Całkowity koszt zadania to 235 tys. złotych, z czego 200 tys. złotych stanowi dofinansowanie.

 

 

 

Ciąg pieszy w kierunku altany
Narożna ławka i stolik wewnątrz altany
Wnętrze altany z centralnym grillem
Altana wraz z ogrodzeniem nocą
Lampa solarna oraz wygospodarowane miejsce pod toaletę
Ławka narożna oraz stolik wewnątrz altany
Centralnie umiejscowiony grill w altanie
Ciąg pieszy wraz z jego doświetleniem nocą
Ławki i kosze na śmieci umiejscowione wzdłuż ciągu pieszego w stronę altany
Altana oraz pobliski stojak na roweryGmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).