Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Absolutorium dla wójta Gminy Pleśna. Radni jednogłośnie na TAK.

03 lipca, 2023

W piątek, 30 czerwca odbyło się XLVII Posiedzenie Rady Gminy Pleśna. Podczas ostatniej przed przerwą wakacyjną sesji radni podejmowali dwie istotne uchwały. Głosowano nad wotum zaufania i absolutorium dla wójta gminy Pleśna z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok.

W przypadku obu tych uchwał radni głosowali jednomyślnie: 12 osób podniosło rękę za, nikt nie głosował przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosowania. Przed przystąpieniem do procedury udzielenia absolutorium, Przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb odczytał też pozytywne opnie Składu Orzekającego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie oraz Komisji Finansów i Oświaty Rady Gminy Pleśna w sprawie sprawozdań finansowego i z wykonania budżetu. Procedowanie nad wyżej wymienionymi uchwałami poprzedziło także obszerne sprawozdanie z „Raportu o stanie Gminy Pleśna za 2022 rok”, które przedstawił wójt Józef Knapik.

Nagranie XLVII Posiedzenia Rady Gminy Pleśna dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=lOqYRlcy_Zk

Wszystkie informacje na temat posiedzeń Rady Gminy Pleśna i poszczególnych jej komisji dostępne są na: http://plesna.esesja.pl/

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z posiedzenia.
(fot. S. Smoleń)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).