Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Zmarła wieloletnia Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach

02 grudnia, 2020

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”

Ks. J. Twardowski

Ze smutkiem informujemy, że odeszła od nas Pani Teresa Małek, wieloletnia Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach.

W dniu 1 grudnia 2020r. zmarła Pani Teresa Małek, ur. 8 sierpnia 1934 roku w Jamnej.

To osoba z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, oddany nauczyciel i społecznik, poświęcający swój czas dla dobra Starych Żukowic. Pani T. Małek rozpoczęła pracę w  szkole w 1953 roku, nieprzerwanie pracując w niej do 1991r. W latach 1976 – 1990 pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach. To dzięki jej pracy i zaangażowaniu szkoła się rozwijała. Wychodziła z wieloma inicjatywami, które służyły nie tylko samym uczniom i szkole, ale też całej wsi. Ciągle ulepszała i upiększała szkołę i teren wokół niej. Była człowiekiem czynu, słowa przekuwała w działanie. Oddana bez reszty sprawom uczniów i szkoły. Zaangażowana w swoja pracę, traktowała ją jako powołanie. Zawsze ciepła i serdeczna wobec swoich wychowanków. Interesowała się do końca swoich dni sprawami szkoły i wsi.

Osoba niezwykle serdeczna i oddana służbie dla dobra drugiego człowieka.

Cześć jej pamięci!

Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.