Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

XIII MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD WOKALNO – INSTRUMENTALNY ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY ORAZ WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWYCH

11 września, 2020

10 września 2020 r. już po raz XIII Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze wspólnie ze Stowarzyszeniem „Czterolistna Koniczynka” i Gminnym Ośrodkiem Kultury był organizatorem Przeglądu Wokalno-Instrumentalnego Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Swoją obecnością zaszczycił Nas Wójt Gminy Lisia Góra Pan Arkadiusz Mikuła, który dokonał otwarcia Przeglądu. Dofinansowanie na organizację XIII Małopolskiego Przeglądu Wokalno-Instrumentalnego otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiczną konkurs miał formę zaoczną. W konkursie wzięli udział wykonawcy z 8 placówek z małopolski. Każda z placówek miała za zadnie nagranie oraz przesłanie gotowej prezentacji wybranego utworu polskiego wykonawcy. Publiczność tegorocznego Przeglądu stanowili uczestnicy oraz pracownicy ŚDS Lisia Góra.

Celem Przeglądu było stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych oraz promowanie talentów.

Piękne puchary na tegoroczny konkurs wykonał miejscowy artysta Pan Ryszard Pinas. Imprezę poprowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie Pan Edward Kędzierski wraz z Dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze Panią Bożeną Mróz.

W XIII edycji Konkursu profesjonalne jury w składzie Pni Alicja Płonka oraz Pani Krystyna Wenc-Szatko postanowiło przyznać następujące miejsca:

I – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

II – Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach.

III – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach.

Wyróżnienie specjalne otrzymali Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy oraz Lisiej Górze.

Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy w tegorocznej edycji Konkursu reprezentowali: Grzegorz Kacała oraz Monika Flis

 

Tekst: Zespół Terapeutyczny Lisia Góra
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).