Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Testy, szczepienia, nowe terminy w GCUM

21 maja, 2020

Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze pomimo pandemii intensywnie działa na rzecz zdrowia mieszkańców gminy. M.in. ruszyły zabiegi fizjoterapeutyczne, jest możliwość rejestracji do stomatologów oraz szczepień i bilansów dzieci. Centrum zakupiło też testy na obecność wirusa COVID19.

Trudny okres pandemii trwa, ale wracamy do normalności. Jednak, by działać zgodnie z przepisami, a przede wszystkim bezpiecznie dla naszych pacjentów i personelu, spełnić musimy wiele skomplikowanych procedur i wytycznych, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie – mówi Katarzyna Kubiszyn-Ożga, dyrektor GCUM w Lisiej Górze. – W pierwszym rzędzie zapraszamy do umawiana się na zabiegi fizjoterapeutyczne, stomatologiczne oraz szczepienia i bilanse dzieci.

Fizjoterapeuci rozpoczęli już kontaktowanie się z pacjentami i umawianie na konkretne terminy. W przypadku wizyt u stomatologów, pacjenci proszeni są o rejestrowane telefoniczne. Działalność wznowiła również poradnia rehabilitacyjna.

Trwają bilanse dzieci z 2013 roku – z określeniem gotowości szkolnej. W maju prowadzone są Lisiej Górze w piątki, a w Starych Żukowicach w poniedziałki i czwartki. Z kolei szczepienia prowadzone są u dzieci do 24. miesiąca życia. W tym przypadku wymagane jest indywidualne umawianie wizyt.

W GCUM pracują wszyscy lekarze POZ. Pacjenci rejestrują się na wizyty, a lekarze oddzwaniają udzielając teleporad. Gdy lekarz widzi konieczność osobistej wizyty, pacjent w tym samym dniu jest przyjmowany.

Z kolei pacjenci potrzebujący kontynuacji leków, przez całą dobę mogą wrzucać karteczki z nazwami leków do skrzynek umieszczonych przed przychodnią. Skrzynki kilka razy dziennie są sprawdzane. Personel oddzwania do pacjentów z numerami e-recept, więc nie ma konieczności osobistego przychodzenia po receptę.

Ruszyła również diagnostyka, póki co pacjenci pilni i kierowani przez lekarzy.

– Wszystko odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa – podkreśla raz jeszcze dyrektor Kubiszyn-Ożga.

Na koniec warto dodać, że GCUM zakupiło testy kasetkowe pozwalające wcześnie wykryć zakażenie COVID 19 lub stwierdzić czy pacjent przebył zakażenie koronawirusem. Koszt badania to 90 zł., a wynik jest już po 15 minutach. By umówić termin testu należy skontaktować się z rejestracją GCUM.
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).