Rusza strategiczna inwestycja wodociągowa
Kościół NMP Częstochowskiej / Przykuta - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0
W gminach Lisia Góra i Żabno rozpoczyna się jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat, której celem jest poprawa jakości i bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców.
Związek Międzygminny Gmin Żabno i Lisia Góra ds. zaopatrzenia wsi w wodę realizuje zadanie pn. „Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Niedomice, na działce 724/3 na terenie Gminy Żabno wraz z niezbędną rozbudową sieci wodociągowej”. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowoczesna stacja uzdatniania wody oraz zostanie rozbudowana sieć wodociągowa.
Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla całego systemu wodociągowego w regionie. Dzięki niej zwiększy się jego wydajność, poprawią się parametry jakościowe dostarczanej wody, a także wzrośnie niezawodność dostaw w perspektywie kolejnych lat. To odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców oraz dynamiczny rozwój lokalnej infrastruktury komunalnej.
Całkowita wartość projektu wynosi 13 382 421,11 zł. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 9 500 000,00 zł. Pozostała kwota, czyli 3 882 421,11 zł, pochodzi ze środków własnych gmin w formie dotacji.
Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 18 kwietnia 2027 roku. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Usługowo–Produkcyjno–Handlowe „OTECH” Spółka z o.o. z Gorlic.
Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.