Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Program Stypendialny KLASA Fundacji BNP BARIBAS

04 marca, 2021

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni. Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od 2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

Kryteria przyjęcia do programu:
 średnia powyżej 4,5 po I semestrze ósmej klasy szkoły podstawowej i/lub tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,
 pochodzenie z miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
 dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie,
 rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły,
 ponadprzeciętna motywacja i zaangażowanie społeczne.

Co oferujemy:
 pełne wsparcie w trakcie 4 lat nauki w liceum (m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, wyjścia kulturalne, stała opieka wychowawcy i pedagogów),
 stypendium finansowe na I roku studiów,
 udział w integracyjnym obozie językowym oraz obozie wakacyjnym,
 wsparcie działań wolontariackich,
 dostęp do nagród stypendialnych,
 dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów Programu Klasa.

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 rozpoczęła się 15 lutego i potrwa do 15 kwietnia. Na najzdolniejszych 8-klasistów czeka 50 miejsc. Do programu można aplikować poprzez formularz on-line dostępny na stronie fundacji.

Film promujący >> https://youtu.be/ezrWYkjDCsg
Kontakt >> klasa@bnpparibas.pl

Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.