Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie ,,MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”

03 grudnia, 2021

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu tym razem na regionalny słodki wypiek, który jest tradycyjnym wypiekiem bożonarodzeniowym, charakterystycznym dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie w/w wypieku wg. przepisu i wykonanie zdjęcia.

Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne wypieki bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych smaków, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.

Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2021 r. na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.