Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny
Pokaż menu

Korpus Wsparcia Seniorów

20 maja, 2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lisiej Górze informuje iż rozpoczyna realizację programu osłonowego „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022

Celem Programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i powyżej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb tych seniorów, a także poprawa poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

W ramach Modułu II 20 samotnych seniorów w wieku 65 lat i więcej z terenu gminy Lisia Góra otrzyma „opaski bezpieczeństwa”. Opaska będzie połączona z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji będzie mógł zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika centrum usług społecznych (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze, ul. 1 Maja 7, 33-140 Lisia Góra, w godzinach pracy urzędu bądź telefonicznie pod numerami telefonu: (0-14) 6784568, 666 666 576
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).