Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Komunikat Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie dotyczący wypalania traw.

08 kwietnia, 2020

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie informuje, że problem wzrostu liczby pożarów w okresie wiosennym, spowodowany wypalaniem, przez właścicieli nieruchomości pozostałości roślinnych, traw i innych nieużytków, powoduje naruszenie naturalnych struktur roślinnych i zwierzęcych oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia osób oraz mienia. Wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko niebezpieczne, ale również zabronione prawem, regulują to przepisy kodeksu karnego, kodeksu wykroczeń, ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach.
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).