Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Gmina Lisia Góra pozyskała grant w ramach projektu „Zdalna Szkoła”

10 kwietnia, 2020

Wniosek „Zdalne nauczanie w Gminie Lisia Góra” przeszedł pozytywie ocenę i uzyskał dofinansowanie w wysokości 68 370,00 zł przeznaczonej na zakup 30 laptopów i 30 zestawów słuchawkowych z mikrofonem dla uczniów z placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Celem projektu jest zapewnienie uczniom możliwości realizowania zdalnej nauki. Sprzęty wraz z akcesoriami zostaną przekazane dyrektorom szkół podstawowych, którzy następnie przekażą je uczniom nieposiadających w domu urządzeń umożliwiających realizację  podstawy programowej zdalnie. Po zakończeniu zdalnej nauki zakupiony sprzęt pozostanie na wyposażeniu placówek i wykorzystywany będzie na cele szkolne.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).