DERBY GMINY LISIA GÓRA DLA KS NOWA JASTRZĄBKA – ŻUKOWICE
W środę na stadionie w Zaczarniu odbyły się derby Gminy Lisia Góra, pomiędzy Zorza Zaczarnie i KS Nowa Jastrząbka – Żukowice. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w mocno osłabionych składach, związanymi z wkluczeniami za kary, kontuzjami, oraz obowiązkami zawodowymi. W pierwszej połowie większość akcji odbywała się na połowie gości, ale miejscowi nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej połowie mecz się zaostrzył pojawiało się coraz więcej niepotrzebnych fauli, oraz utarczek słownych, co przełożyło się na kilka żółtych kartek dla zawodników obu drużyn. Bardzo niebezpieczny faul na bramkarzu gości zakończył się żółtą kartką dla zawodnika gospodarzy i opuszczenie z powodu niezdolności do gry bramkarza Jastrząbki. Pod koniec meczu w polu karnym Zorzy zawodnik miejscowych w zupełnie niegroźnej sytuacji faulował zawodnika gości, sędzia w tej sytuacji nie miał wątpliwości wskazując na jedenasty metr. Karnego na bramkę pewnie zamienili przyjezdni. Pod koniec meczu za niesportowe zachowanie boisko opuścił obrońca gospodarzy, co z pewnością przełoży się na wykluczenie i osłabienie drużyny w kilku następnych spotkaniach. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowej Jastrząbki 1:0. Całe spotkanie swoim poziomem rozczarowało przybyłych kibiców, gra była chaotyczna, agresywna i na pewno wszyscy chętnie zapomną o tym meczu.








