Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

CENTRUM SPORTU GMINY LISIA GÓRA Z CERTYFIKATEM FIFA QUALITY

09 maja, 2022

W minioną niedzielę na obiekcie nowo budowanego Centrum Sportu Gminy Lisia Góra, gościliśmy przybyłego z Anglii pracownika firmy zajmującej się sprawdzaniem prawidłowości położenia sztucznej nawierzchni, na boisku piłkarskim. Instalowana na obiektach piłkarskich trawa syntetyczna musi spełniać najwyższe standardy, co umożliwi grę zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, dlatego jest coraz częściej alternatywą do trawy naturalnej. Certyfikat jest wydawany nawierzchniom, które przeszły testy, w warunkach laboratoryjnych, jak i polowych. Pierwszym z kilku kroków jest test nawierzchni w laboratorium licencjonowanym przez FIFA. Sprawdzane są m. in. trwałość nawierzchni, jej odporność na warunki atmosferyczne i interakcja piłki z nawierzchnią. Po przejściu testów laboratoryjnych, przeprowadzane jest badanie na ułożonej już murawie. Jeśli badania polowe, potwierdzą spełnienie wymagań, akredytowane laboratorium wysyła wyniki badań do FIFA, która przyznaje certyfikat. Certyfikat FIFA QUALITY jest ważny 3 lata, a boisko zostaje wpisane na stronie FIFA jako oficjalne boisko certyfikowane . Uzyskanie powyższego certyfikatu z pewnością podniesie rangę naszego obiektu.
Gmina Lisia Góra
Lisia Góra – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).