Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Zgnilec amerykański pszczół, obszar zapowietrzony

11 października, 2021

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że na terenie gminy Gromnik został wyznaczony obszar zapowietrzony zgnilcem amerykańskim pszczół, zgodnie z Rozporządzeniem Nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie z dnia 30 września 2021r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu tarnowskiego ziemskiego.

Plik do pobrania:

Rozporządzenie Nr 1/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie

- uwaga__zgnilec_amerykanski_pszczol.jpg

Gmina Gromnik
Gmina Gromnik położona jest na Pogórzu Karpackim, w obrębie Pogórza Rożnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Obszar gminy charakteryzuje się silnie rozwidlonymi wysoczyznami, z których spływają potoki do Białej Dunajcowej. Około 25% powierzchni zajmują lasy i tereny zadrzewione.