Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) Z TERENU GMINY GROMNIK

22 lutego, 2021
Zabytkowy dwór / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Zabytkowy dwór / Henryk Bielamowicz - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

(PSZOK) Z TERENU GMINY GROMNIK

Informujemy, że Punkt Selekywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla Gminy Gromnik zlokalizowany jest w Ciężkowicach przy ul. Równej 14 na działce nr 660 (Baza Firmy „KOMBUD”), czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od7: 00 do15:00.

Do PSZOK-u, można oddać następujące rodzaje odpadów:

• papier i tektura,
  • szkło,
  • metal,
  • tworzywa sztuczne,
  • odpady wielomateriałowe,
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe,
  • odpady zielone,
  • odpady budowlane i rozbiórkowe,
  • chemikalia,
  • akumulatory,
  • zużyte opony,
  • przeterminowane leki,
  • zużyte baterie,
  • pozostałe odpady niebezpieczne, w szczególności farby kleje, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, aerozole, środki czyszczące, wywabiacza plam, środków do konserwacji drewna oraz opakowań po tych substancjach, a także lamp fluorescencyjnych i akumulatorów.

Tzw. odpady problematyczne należy gromadzić w bezbarwnym (przeźroczystym) worku. W przypadku braku bezbarwnego (przeźroczystego) worka na odpady problematyczne, należy odebrać go w siedzibie firmy,,KOMBUD" przy ul. Krynickiej 6 lub w Urzędzie Gminy Gromnik pok.9,w godz.: od 7:00 do15:00 od pon. do pt.

PONADTO informujemy, że w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jeden raz  w roku (wiosna) jest organizowana zbiórka odpadów przez Punkt Zbierania i Odbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w każdej miejscowości na terenie Gminy Gromnik.

Harmonogram odbioru odpadów udostępniany będzie do publicznej wiadomości na stronie internetowej, tablicach ogłoszeń.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) obsługiwany jest przez:

Przedsiębiorstwo Komunalno-Budowlane „KOMBUD” Sp. z o.o. ul. Krynicka 6, 33-190 Ciężkowice, tel. 14 6510215

Gmina Gromnik
Gmina Gromnik położona jest na Pogórzu Karpackim, w obrębie Pogórza Rożnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Obszar gminy charakteryzuje się silnie rozwidlonymi wysoczyznami, z których spływają potoki do Białej Dunajcowej. Około 25% powierzchni zajmują lasy i tereny zadrzewione.