Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

PROGRAM JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ W 2021 R.

17 lutego, 2021

„Jeżdżę z głową w 2021 r.”

Gmina Gromnik wraz z Województwem Małopolskim rozpoczęła realizację projektu "Jeżdżę z głową" w 2021 r.

Projekt realizowany będzie w okresie od 15.02.2021 r. do 02.03.2021 r. na terenie stoku narciarskiego Jurasówka w Siemiechowie.

W projekcie udział biorą uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Gromnik, w liczbie: 60 uczniów. Są to:

2 grupy ze SP w Gromniku, 1 grupa ze SP w Chojniku, 1 grupa ze SP w Rzepienniku Marciszewskim, 1 grupa ze SP w Brzozowej i 1 grupa ze SP w Siemiechowie.

Projekt zakłada:

- opanowanie bezpiecznego zachowania się na stoku narciarskim,

- opanowanie umiejętności obsługi sprzętu narciarskiego,

- opanowanie podstawowych umiejętności jazdy na nartach.

Każda grupa uczestniczy w 5 zajęciach szkoleniowych, 1 zajęcia trwają  4 x 45 minut.

Projekt finansowany jest z dotacji Województwa Małopolskiego w kwocie: 10 200,00 zł oraz środków budżetu gminy w kwocie: 19 250,00 zł, w tym wpłaty rodziców na kwotę: 6 000,00 zł.

W ramach projektu finansowane są:

- wynajem stoku narciarskiego,

- wypożyczenie sprzętu narciarskiego,

- wynagrodzenie instruktora,

- wynagrodzenie opiekuna,

- transport,

- ubezpieczenie uczestników projektu.

- plakat2-1.jpg

Gmina Gromnik
Gmina Gromnik położona jest na Pogórzu Karpackim, w obrębie Pogórza Rożnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Obszar gminy charakteryzuje się silnie rozwidlonymi wysoczyznami, z których spływają potoki do Białej Dunajcowej. Około 25% powierzchni zajmują lasy i tereny zadrzewione.