Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach

21 września, 2022

Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach

W sobotę 24 września 2022 r. w Ryglicach odbędzie się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych i wręczenie nagrody na Najlepszego Sołtysa Małopolski.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sołtysów o godz.12:30. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Ryglicach.

W programie przewidziano: Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D.2021, w którym nagrodę wręczy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

Ponadto odbędą się: występy kapel ludowych, koncert zespołu Leliwa Jazz Band, degustacje potraw regionalnych przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje miodów i win, inne bezpłatne atrakcje.

Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.kulturaryglice.pl

Prosimy o rozpowszechnienie informacji o wydarzeniu w Ryglicach.

- pogorzanski_festiwal_smakow_w_ryglicach_plakat_2022.jpg

Gmina Gromnik
Gmina Gromnik położona jest na Pogórzu Karpackim, w obrębie Pogórza Rożnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Obszar gminy charakteryzuje się silnie rozwidlonymi wysoczyznami, z których spływają potoki do Białej Dunajcowej. Około 25% powierzchni zajmują lasy i tereny zadrzewione.