Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

15 SIERPNIA Z WOJSKIEM POLSKIM

04 sierpnia, 2022

ZAPLANUJ 15 SIERPNIA Z WOJSKIEM POLSKIM

Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie oraz Wójt Gminy Tarnów zapraszają na piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem RP”,którego organizatorem
jest Minister Obrony Narodowej. Impreza odbędzie się 15 sierpnia 2022 r.
na terenie LKS WOLANIA w Woli Rzędzińskiej w godzinach od 14.00 do 18.00.

W ramach Kina Frontowego organizowanego w trakcie pikniku o godz. 14.15 wszystkich fanów kina zapraszamy na projekcje filmu „Wyklęty”.
W programie wydarzenia również pokaz sprzętu wojskowego (Czołg LEOPARD, Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, Moździerz samobieżny RAK, Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA, Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego nie zabraknie również żołnierzy
z Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w ramach punktów promocyjno-informacyjnych opowiedzą o swojej służbie. Przez cały piknik będzie funkcjonował Mobilny Punk Rekrutacji, gdzie będzie można uzyskać informacje

na temat rekrutacji do służby w Wojsku Polskim oraz złożyć wniosek do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub Terytorialnej Służby Wojskowej (wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty). Ponadto będzie można spróbować darmowej tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Zapraszamy !!!

- zdjecie_piknik_wojskowy_15_sierpnia.jpg

Gmina Gromnik
Gmina Gromnik położona jest na Pogórzu Karpackim, w obrębie Pogórza Rożnowskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Obszar gminy charakteryzuje się silnie rozwidlonymi wysoczyznami, z których spływają potoki do Białej Dunajcowej. Około 25% powierzchni zajmują lasy i tereny zadrzewione.