Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Znów dobre informacje – będą kolejne inwestycje za pieniądze zewnętrzne

25 lipca, 2023
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Gmina Tarnów pozyskała kolejne, dodatkowe środki na rozwój. Mowa o zadaniach drogowych, które zostaną zrealizowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowe nawierzchnie pojawią się w kilku miejscowościach – w Koszycach Wielkich, Łękawce, w Błoniu oraz w Woli Rzędzińskiej i w Jodłówce - Wałkach. W tych dwóch ostatnich przypadkach inwestycje będą prowadzone wspólnie z powiatem tarnowskim. -Mamy kolejne, znakomite informacje dla mieszkańców. Stale poprawiamy jakość życia w gminie Tarnów, także dzięki skutecznie pozyskiwanym funduszom zewnętrznym. Znów możemy się pochwalić sukcesem w tym zakresie – mamy dodatkowe wsparcie na modernizacje dróg i chodników – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

W ramach pozyskanych środków zaplanowano remont końcowej części ul. Szklarniowej w Koszycach Wielkich, modernizację nawierzchni w Łękawce, remont chodnika w Błoniu w kierunku kościoła (tzw. Kamionka).

Będzie też przebudowa drogi powiatowej w Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce – Wałkach. W tym zakresie zaplanowano budowę zatoki autobusowej koło ulicy „Krzyskiej” w Woli Rzędzińskiej I oraz koło centrum wsi w Woli Rzędzińskiej II, jak również przebudowę chodnika w Jodłówce – Wałkach, od granicy z Wolą Rzędzińską w kierunku remizy OSP.

To w sumie blisko milion 570 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie niemal milion złotych. To kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które trafiają na nasz teren. Poprzednio w ramach dofinansowania zrealizowano m.in. remonty dróg w Zbylitowskiej Górze, w Zawadzie, Błoniu, Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce – Wałkach i w Zgłobicach. Dotychczas we wszystkich edycjach programu, w ostatnich latach, gmina Tarnów otrzymywała finansową pomoc.

Dodajmy, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezzwrotne, finansowe wsparcie inwestycji zarządzanych przez samorządy. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).