Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Zmarł Józef Lazarowicz z Woli Rzędzińskiej

24 czerwca, 2024
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Józef Lazarowicz, całe swoje życie, był związany z oświatą. Pracę zawodową rozpoczął w 1981 roku. Pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Porębie Radlnej, następnie został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej II. Sprawował również funkcję wizytatora w delegaturze kuratorium oświaty i wychowania w Tarnowie oraz zarządzał gimnazjum z Zespole Szkół w Woli Rzędzińskiej. Z edukacją był związany do końca swojej aktywności zawodowej – aż do roku 2019.

 

Był społecznikiem, działaczem Klubu Sportowego „Wolania” w Woli Rzędzińskiej, a także radnym powiatowym kilku kadencji. Przez znajomych i kolegów z pracy zostanie zapamiętany jako życzliwy i bardzo pracowity człowiek. Jest autorem wielu opracowań i monografii historycznych, zwłaszcza tych związanych z gminą Tarnów oraz z jego rodzinną miejscowością.

 

Pogrzeb Józefa Lazarowicza odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godzinie 13.00 w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie ciała na miejsce wiecznego spoczynku – na cmentarz parafialny w Woli Rzędzińskiej.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).