Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą o rozwoju gminy Tarnów

20 maja, 2022
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą. Rozmowa dotyczyła współpracy na linii samorząd gminy – administracja rządowa, w tym bieżących spraw związanych z rozwojem gminy Tarnów. – Tak szeroki rozwój naszej gminy jest możliwy m.in. dzięki środkom rządowym, przekazywanym za pośrednictwem wojewody. To lepsze drogi dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych czy kolejne wyremontowane obiekty z Programu Inwestycji Strategicznych. Dziękuję wojewodzie za dotychczasową, dobrą współpracę  – mówi wójt.

Na spotkaniu poruszono też ochronę zabytków, problem gospodarki odpadami, a także kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.