Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Z wizytą u Stulatki

04 sierpnia, 2021

Janina Strojny ze Zbylitowskiej Góry obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji z kwiatami i upominkiem gościł u niej wójt Grzegorz Kozioł. W imieniu samorządu przekazał życzenia i gratulacje oraz kwiaty i upominek, jak również adresy okolicznościowe od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity i Premiera Mateusza Morawieckiego. Pani Janina nie kryła zadowolenia i zdradziła swój przepis na długowieczność.

- Piję dużo wody, lubię smaczny salceson od lokalnych producentów, a przede wszystkim często się uśmiecham. Jeszcze niedawno tańczyłam z moim bratankiem! Jak ja się cieszę z tych odwiedzin. Żyję tak długo, że moich rówieśników już nie ma, opiekuje się mną cudowna sąsiadka, a każdy gość sprawia mi ogromną radość – mówi Pani Janina.

Pani Janina pochodzi ze Zgłobic. W rodzinnym domu w tej miejscowości wciąż mieszka jej siostra, która ma obecnie 98 lat. - Brat umarł młodo, a my jesteśmy długowieczne – żartuje jubilatka.

Pani Janina doskonale pamięta II wojnę światową, czas swojej pracy zawodowej, interesuje się też bieżącymi sprawami. Na wieść, że 21 sierpnia br. podczas Gminnych Dożynek w Zbylitowskiej Górze będzie gościła Para Prezydencka, zareagowała uśmiechem.

Odwiedziny Stulatków przez wójta Grzegorza Kozioła to w gminie Tarnów tradycja. - Szczycimy się tym, że nasza gmina jest długowieczna. Tu po prostu dobrze i komfortowo się żyje, stąd też tak wielu nowych mieszkańców, którzy przeprowadzają się np. z pobliskiego Tarnowa – mówi Grzegorz Kozioł. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).