Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Z konkursami i nagrodami – E-Dzień Dziecka w gminie Tarnów

02 czerwca, 2020

1 czerwca wszyscy uczniowie z gminy Tarnów dostali wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka – zwolnienie ze zdalnych zajęć. Zamiast nich zostali zaproszeni przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów do internetowej zabawy transmitowanej na żywo. Było konkursowo, kolorowo, z internetową transmisją na żywo i pozdrowieniami od Viki Gabor.  – W związku z tym, że nie ponieśliśmy kosztów związanych z organizacją planowanego w tym dniu koncertu, a wydarzenie zorganizowaliśmy własnymi siłami, mogliśmy zakupić wyjątkowe nagrody dla oglądających transmisję – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora CKiB GT.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, przygotowując mobilne, kolorowe studio, które ustawiono przy hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich. We własnym zakresie przygotowali zarówno nagłośnienie, program z formularzem do konkursu, dekoracje, jak i poprowadzili wydarzenie. Dzięki uprzejmości dyrektora tarnowskiego Teatru Rafała Balawajdera, który wypożyczył stroje, w studiu pojawiły się kolorowe, bajkowe postacie. Właściciel firmy Wynajem zjeżdżalni dmuchanych Sławomir Schab ustawił w prezencie na placu kolorowy zamek. 

E-Dzień Dziecka transmitowany na żywo przez Tarnowska.tv uświetniły występy miejscowych artystów. Rapował Ksiądz Krzysztof Dyrlik, wikariusz z parafii w Koszycach Wielkich. Zaśpiewała też młoda gwiazda, uczestniczka The Voice Kids, mieszkanka Błonia Eliza Gąsiorowska. Pozdrowienia dla dzieci skierowała też sama Viki Gabor, zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji.

W klasowych ławach zasiedli zaś dyrektorzy wszystkich naszych gminnych szkół, którzy z tęsknotą pozdrowili swoich uczniów.

Wiele emocji wywołały konkursy, w których w ręce najmłodszych trafiły takie wspaniałe nagrody jak mini-quad, deskorolki elektryczne, hulajnogi elektryczne czy rolki. Do każdego dziecka, które zostało wylosowane, dzwoniono już w trakcie transmisji, by wszyscy mogli usłyszeć radość w głosach najmłodszych. Zwycięzcy odbierali nagrody do godziny 16.00 na miejscu wydarzenia.

– W czasie, kiedy nasze życie kulturalne musieliśmy przenieść w wirtualny świat, zaproponowaliśmy najmłodszym taką formę wspólnej zabawy. Wiemy już,  że oglądalność była naprawdę duża. Wierzymy jednak, że w przyszłym roku dzień dziecka będziemy świętować widząc się „na żywo” – podsumowuje wójt Grzegorz Kozioł.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).