Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

XVIII Sesja Rady Gminy Tarnów. Rozmowa m.in. na temat komunikacji autobusowej i Aglomeracji Tarnowskiej

21 października, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 14 października, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Koszycach Wielkich, z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych, odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Tarnów. Poprzedziły ją spotkania w komisjach branżowych, podczas których dyskutowano temat komunikacji autobusowej w gminie Tarnów, po tym jak Miasto wypowiedziało umowę na prowadzenie transportu zbiorowego i zaproponowało nowe, niekorzystne warunki.

Radni jednogłośnie zobowiązali wójta do prowadzenia rozmów w sprawie zorganizowania samodzielnej komunikacji autobusowej przy jednoczesnym negocjowaniu z Miastem lepszych warunków porozumienia. Rajcy zapoznali się także z ofertą prywatnego przewoźnika zainteresowanego zorganizowaniem przewozów na terenie gminy Tarnów.

Rajcy podczas sesji wyrazili też zgodę na zawarcie porozumienia na wspólną realizację zadania pomiędzy Gminą Tarnów, a Powiatem Tarnowskim. Mowa o zorganizowaniu przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem w rejonie nowego budynku OSP w Zgłobicach. Nowe, bezpieczne rozwiązanie komunikacyjne ma się pojawić w roku przyszłym, obecnie tworzony jest projekt.

Radni ponadto wyrazili chęć pozostania w tzw. Aglomeracji Tarnowskiej w zakresie zbierania i przekazywania ścieków komunalnych do oczyszczalni. Dla gminy Tarnów, skanalizowanej obecnie w ok. 94%, Skrzyszów i Pleśna oznacza to łatwiejszy dostęp do tego sektora gospodarki komunalnej.

Obradowano także nad zmianami uchwały budżetowej i wprowadzeniem do budżetu dodatkowych środków finansowych na inwestycje, zmianami w zakresie wieloletniej prognozy finansowej gminy Tarnów, dyskutowali również nad bieżącymi sprawami.

Obecna była reprezentantka mieszkańców Zgłobic, która przedstawiła problem uciążliwości związanych z funkcjonowaniem bazy Powiatowego Zarządu Dróg w tej miejscowości.

Gościem XVIII Sesji Rady Gminy Tarnów była ponadto poseł Anna Pieczarka. Parlamentarzystka mówiła m.in. o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych na różne zadania w gminie Tarnów i wsparcia w tym zakresie. Relacjonowała także pobyt w Warszawie na początku września br. podczas Dożynek Prezydenckich, gdzie kolejny sukces odniosła rodzinna grupa wieńcowa z Poręby Radlnej z Janem Skórką na czele. Jak informowaliśmy, wieniec dożynkowy z tej miejscowości gminy Tarnów już po raz drugi zajął pierwsze miejsce i okazał się najpiękniejszy w Polsce. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).