Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

Wycieczka Seniorów w Karkonosze

15 września, 2022

Seniorzy z gminy Tarnów zwiedzili jesienne Karkonosze. W dwudniowym wyjeździe w dniach 13-14 września mieli okazję zobaczyć największe atrakcje Jeleniej Góry, Karpacza oraz Wałbrzycha.

Wycieczkę rozpoczęli od spaceru zabytkowymi uliczkami Jeleniej Góry, po których oprowadzali ich przewodnicy. Kościół Łaski, Bazylika Mniejsza, cerkiew prawosławna, Rynek Starego Miasta czy panorama Kotliny Jeleniogórskiej z Wieży Zamkowej to część tego, co mogli zobaczyć w pierwszym dniu wyjazdu.
Następnie, po wspólnym obiedzie u podnóża Karkonoszy, seniorzy udali się na zakwaterowanie oraz swojską kolację w plenerze.

Program drugiego dnia wyjazdu obejmował zwiedzanie Karpacza i Zamku Książ w Wałbrzychu. Przewodnicy prowadzili wycieczkowiczów m.in. traktem spacerowym w centrum Karpacza, opowiedzieli i pokazali świątynię Wang, Dziki Wodospad i Zaporę przeciwpowodziową na Łomnicy czy Hotel Gołębiewski. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jednego z największych co do wielkości zamków w Polsce, będącego częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego – Zamku Książ w Wałbrzychu.

Wycieczkę zakończono wspólnym obiadem. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).