Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona
Pokaż menu

Wraca bezpłatna pomoc prawna w formie bezpośredniej

07 maja, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Ze względu na poprawiające się statystyki zachorowań na koronawirusa, większość samorządów w powiecie tarnowskim, w tym także i gmina Tarnów, zdecydowało się na powrót do tradycyjnej – bezpośredniej formy udzielania porad prawnych. Przypomnijmy, Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego funkcjonuje w Domu Kultury w Tarnowcu i jest czynny we wtorki i w środy w godzinach od 14.00–18.00. Bezpłatne porady prawne w formie bezpośredniej będą realizowane już od najbliższego wtorku, 11 maja.  Przez ostatnie miesiące funkcjonowały one realizowane w sposób zdalny.

Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie świadczone jest przez adwokatów i radców prawnych, przysługuje ono każdemu, kto nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.  Od stycznia 2019 roku na terenie powiatu tarnowskiego – na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ­– działa 8 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie 16 gmin powiatu. Są one finansowane z budżetu państwa.

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 14 688 33 27 lub 571 35 69 13 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).