Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

W Zgłobicach będzie bezpieczniej

19 listopada, 2020

W rejonie nowego budynku domu kultury wraz z pomieszczeniami remizy OSP w tej miejscowości gminy Tarnów powstanie doświetlone i oznakowane przejście dla pieszych. Projekt będzie gotowy jeszcze w tym roku, zaś nowe, bezpieczne rozwiązanie komunikacyjne wraz z fragmentem chodnika (tzw. spocznikiem) ma się pojawić w roku przyszłym. To efekt spotkania członków Komisji Inżynierii  Ruchu Drogowego, która w tym miejscu odbyła się w połowie października. Przeanalizowali oni możliwości bezpiecznej lokalizacji przejścia dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego w Zgłobicach.

- Dom kultury z pomieszczeniami remizy OSP to nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt, który ma w sobie kilka funkcji społecznych. Będzie on miejscem spotkań i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Właśnie przeprowadza się tam miejscowa biblioteka. Przejście dla pieszych w tym miejscu poprawi bezpieczeństwo i komfort zarówno użytkowników, jak i mieszkańców. To newralgiczny teren – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Budowa przejścia dla pieszych w Zgłobicach to wspólne zadanie Gminy Tarnów i Powiatu Tarnowskiego zaaprobowane przez gminnych radnych na ostatniej sesji. Powstaje w ciągu drogi powiatowej nr  1350K w rejonie skrzyżowania ul. Topolowej i ul. Krótkiej. Koszt wykonania dokumentacji projektowej wynosi przeszło 8600 złotych, z czego 7600 tysięcy pochodzić będzie ze środków budżetu gminy Tarnów. Reszta to pieniądze Starostwa.

Po wykonaniu projektu, realizacja przejścia dla pieszych będzie możliwa po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel i zawarciu nowego porozumienia ze Starostwem Powiatowym. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).