Niedziela, 25 października 2020r. | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Uwaga seniorzy, nie dajcie się oszukać

17 września, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Policjanci informują, że na terenie Tarnowa i regionu wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami” - na policjanta, wypadek drogowy, wyłudzenia kredytu w banku, ataku na konta bankowe. Ofiarami są głównie ludzie starsi, którzy za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku życia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto zadzwonić do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nr telefonu 47 831 1222 lub pod nr alarmowy Policji – 997.

Tarnowscy policjanci przypominają!

• Policja nigdy nie prosi o wpłacenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy na wskazane konta bankowe
  • Policja nigdy nie żąda haseł i danych potrzebnych do logowań bankowych. Tego nikt nie może żądać!
  • Każdą taką rozmowę należy jak najszybciej zakończyć rozłączając się!
  • Nidy też nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobie nam nieznanej wskazanej w rozmowie telefonicznej

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznanymi osobami. - O każdym takim przypadku należy powiadomić swoich znajomych, rodzinę oraz Policję! – czytamy w komunikacie.

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.