Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Urząd Gminy Tarnów – jak załatwić sprawę?

23 kwietnia, 2020


Dla bezpieczeństwa mieszkańców, w ochronie przed koronawirusem, już sześć tygodni Urząd Gminy Tarnów i jednostki organizacyjne pracują  w trybie wewnętrznym. Cały czas pozostają jednak do telefonicznej dyspozycji mieszkańców, którzy załatwiaj0ą sprawy telefonicznie, mailowo czy poprzez e-PUAP. Od 22 kwietnia istnieje natomiast możliwość osobistego załatwienia niektórych niezbędnych spraw. Wprowadzono też skrzynkę podawczą umieszczoną przy głównym wejściu oraz możliwość płatności gotówkowej w banku.

Co można załatwić osobiście w urzędzie

W chwili obecnej, pracownicy urzędu oraz jednostek organizacyjnych tj. Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli, Centrum Kultury i Bibliotek pracują w trybie wewnętrznym i nadal obsługują interesantów w ograniczonym zakresie, bez możliwości osobistego wstawiennictwa, pozostając w telefonicznej dyspozycji.

Od dnia 22 kwietnia, wprowadzona została w urzędzie możliwość załatwienia niektórych pilnych spraw. Są to wyłącznie sprawy:
•    administracyjne (dowody osobiste, ewidencja ludności),
•    decyzje o warunkach zabudowy oraz decyzje lokalizacyjne CP,
•    decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach,
•    z zakresu pomocy społecznej (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej).

W pozostałych sprawach nadal w  pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Urzędu Gminy Tarnów tel. 14 688-01-72, w celu omówienia sposobu załatwienia sprawy.
Jednocześnie nadal apelujemy do wszystkich mieszkańców, by korzystali z dostępnych elektronicznych narzędzi w celu załatwiania spraw w urzędzie – e-maila czy  Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Skrzynka podawcza

Pisma i dokumenty można składać natomiast za pośrednictwem operatora pocztowego, czyli wysłać listownie lub wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej przy głównym wejściu do budynku urzędu.
Osoby zainteresowane uzyskaniem potwierdzenia wpływu pisma do urzędu powinny w tym piśmie podać swój adres email, na który potwierdzenie zostanie wysłane przez poszczególne komórki organizacyjne rozpatrujące daną sprawę.

Jak dokonać płatności

Mieszkańcy mogą dokonywać płatności z tytułu podatku i innych opłat przede wszystkim zdalnie na rachunek bankowy: 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001. Jest również możliwość płatności gotówkowej, jednak nie w kasie urzędu, a w Oddziale Banku Spółdzielczego Rzemiosła, ul. Kaczkowskiego 7 w Tarnowie (naprzeciwko siedziby Urzędu Gminy Tarnów). Bank nie pobiera za takie wpłaty prowizji. Natomiast opłaty za odpady komunalne należy dokonywać na indywidualny rachunek bankowy, który każdy otrzymał na informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Masz pytanie? Zadzwoń do urzędu

We wszelkich sprawach, pytaniach można kontaktować się z pracownikami urzędu telefonicznie w godzinach pracy urzędu, pod niżej wskazanymi numerami telefonów. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).