Sobota, 6 marca 2021r. | Imieniny: Rózy, Jordana, Agnieszki
Pokaż menu

Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

15 stycznia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Z zachowaniem ścisłych norm sanitarnych, od poniedziałku, 18 stycznia, najmłodsi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Pozostali będą się na razie uczyć w systemie zdalnym. Od sytuacji epidemicznej zależeć będą kolejne decyzje w systemie oświaty. - Gminne szkoły są przygotowane na powrót maluchów i dostosowane do wytycznych w zakresie organizacji zajęć w szkole. Mowa o informacjach, które otrzymujemy z ministerstw zdrowia i edukacji – mówi Daniel Beściak z Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli gminy Tarnów.

- Wszystko gotowe, czekamy tylko na dzieci, bardzo nam ich brakuje. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort, zmieniliśmy nieco organizację pracy szkoły. Chodzi m.in. o to, by maluchy jak najmniej się przemieszczały  – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Woli Rzędzińskiej, Mariusz Widawski. - Oprócz tego, że uczniowie z klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej, od lutego, jeśli tylko rodzice wyrażą zgodę, będziemy organizować konsultacje przed egzaminem dla ósmoklasistów. Będą się one odbywały w małych, pięcioosobowych grupach lub indywidualnie, po godzinie z każdego przedmiotu – dodaje.

O powrocie najmłodszych uczniów do szkół poinformowali w ubiegłym tygodniu minister zdrowia, Adam Niedzielski i szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek. - Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dotyczącej dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę - mówił minister Adam Niedzielski, który jednocześnie zaznaczył, że sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie.

Zdaniem specjalistów, w przypadku dzieci z klas 1-3 ryzyko transmisji wirusa jest najmniejsze. {Play} 
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).