Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Trzy największe skarpy w gminie Tarnów kolorowe i uporządkowane

08 maja, 2020


Praca terenowa nie jest im obca. Mowa o pracownikach Urzędu Gminy Tarnów oraz Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, którzy uporządkowali i upiększyli charakterystyczne miejsca na wzniesieniach w Porębie Radlnej i Koszycach Małych, gdzie wcześniej sadzonki się nie przyjęły. Na okazałych skarpach pojawiło się blisko dwieście dwadzieścia czerwonych i żółtych berberysów, krzewy kosodrzewinki, jałowca, tawułki czy tui.

- Pracowaliśmy w dziesięć osób przez dwa dni przy kościele w Porębie Radlnej oraz w dwóch miejscach, przy głównej drodze, w Koszycach Małych, m.in. przy boisku sportowym, tam, gdzie zwyczajowo odbywa się jedna z największych imprez charytatywno – kulturalnych gminy Tarnów, czyli Mania Pomagania – wylicza Paulina Tajak z referatu inwestycji i rozwoju Urzędu Gminy Tarnów. – Bardzo sprawnie nam to poszło. Na początek sprzątanie, plewienie, nasadzenia, no i jeszcze podlewanie, żeby drzewka się przyjęły. Jesteśmy gotowi do następnych zadań – dodaje z uśmiechem.

Prace ogrodnicze w Porębie Radlnej i Koszycach Małych to kontynuacja poprzednich działań. Jak informowaliśmy, osoby sprzątające, konserwatorzy czy pracownicy kuchni zatrudnieni w placówkach oświatowych w Gminie Tarnów upiększyli i uporządkowali tereny wzdłuż dróg, na skarpach, poboczach i skwerach, gdzie pojawiły się nowe, różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – róże i tulipany, lipy, akacje, śnieguliczki, czy lawenda. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).