Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Tragiczny pożar domu w Zbylitowskiej Górze

14 kwietnia, 2020


W nocy z piątku na sobotę doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego w Zbylitowskiej Górze. Zginęła jedna osoba. Nad ustaleniem przyczyn pożaru pracują służby.

Do pożaru doszło około 2:00 w nocy. Służby powiadomili sąsiedzi, którzy zauważyli pożar. Przybyli na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia ognia, który wydobywał się już przez okna i drzwi.  Po przygaszeniu ognia, przeszukano dom. Niestety, znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Na zewnątrz budynku znajdował się jeszcze jeden lokator, który miał liczne "okopcenia" ciała. Został on zabrany do szpitala, który po badaniach opuścił.

Na miejscu zdarzenia pracowały 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej JRG I w Tarnowie oraz 2 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – ze Zbylitowskiej Góry oraz Zgłobic. Łącznie w działaniach wzięło udział 25 strażaków. Oprócz straży na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Gazowe i Elektryczne.

W pomoc dla mężczyzny, który ocalał z pożaru włączyła się niezwłocznie rodzina, miejscowi radni, sołtys Zbylitowskiej Góry, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dziękujemy wszystkim, zarówno służbom pracującym na miejscu zdarzenia jak i osobom, które włączyły się do pomocy. Na dzień dzisiejszy mężczyzna ma zabezpieczony lokal zastępczy. Pracujemy nad innymi formami pomocy – informuje zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Wyjaśni ją prokuratura i policja. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).