Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia, egzaminy najwcześniej w czerwcu

09 kwietnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z nadal szerzącą się epidemią koronawirusa, wszystkie szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu.

W trakcie konferencji minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zwócił się do uczniów: "Kochani, wiemy, że zmagacie się z ogromnym stresem, bo nie wiecie, kiedy egzamin się odbędzie". Minister zapewnił, że MEN przygotowuje się do egzaminów i podkreślił, że na trzy tygodnie, a nawet miesiąc wcześniej uczniowie zostaną poinformowani o terminie egzaminów. {Play}




Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).